Ozonowanie – Dezynfekcja Gdańsk, Gdynia, Poznań, Bydgoszcz, Olsztyn

Ozonowanie – Dezynfekcja Gdańsk, Gdynia, Poznań, Bydgoszcz, Olsztyn

Dezynfekcja pomieszczeń, usuwanie bakterii i wirusów, usuwanie szkodliwych zapachów, bezpieczna dezynfekcja. Ozonowanie jest sposobem przeprowadzania dezynfekcji bez użycia środków chemicznych. Czynnikiem dezynfekującym jest ozon. Ozonowanie przeprowadzamy po zakończeniu usługi osuszania. Daje nam to pewność, że pomieszczenie wolne będzie niewidocznych grzybów czy bakterii. Do osuszonego pomieszczenia wstawiamy generator ozonu. W zależności od stopnia wcześniejszego zawilgocenia oraz kubatury pomieszczeń dobieramy odpowiednią ilość cyklów ozonowania (czyli ile ozonu wpuścimy do pomieszczeń).

Dezynfekcja pomieszczeń, usuwanie bakterii i wirusów, usuwanie szkodliwych zapachów, bezpieczna dezynfekcja. Dysponujemy sprzętem do ozonowania powierzchni maksymalnie do 200-300 m2. Obsługujemy między innymi:

  • restauracje
  • kawiarnie
  • mieszkania
  • biura
  • małe przychodnie
  • gabinety lekarskie
  • klatki schodowe

Ozonowanie  – skuteczna i szybka dezynfekcja

Długo nieużywane lub nadmiernie eksploatowane pomieszczenia są często skupiskiem szkodliwych grzybów i bakterii. Nasze zdrowie jest natomiast najważniejsze, dlatego nie powinniśmy narażać go poprzez przebywanie w tego rodzaju lokalach i przez wdychanie tego, co może pogorszyć nasz stan zdrowia. Usługa, którą w tym przypadku warto wybrać, to ozonowanie. Gdańsk, Trójmiasto i okolice to miejsca, do których dojeżdżamy, aby przeprowadzić profesjonalny zabieg dezynfekcji wybranych pomieszczeń. 

Czym jest ozonowanie?

Jednym z bezpieczniejszych sposobów na dezynfekcję pomieszczenia jest zastosowanie ozonowania. Niepotrzebne są żadne dodatkowe, drażniące środki chemiczne, ponieważ jest to stosunkowo prosty proces, ale z wykorzystaniem nowoczesnej technologii. To właśnie ozon posiada właściwości, które są niezbędne, jeżeli chcemy w prosty, szybki i skuteczny sposób oczyścić lokal ze szkodliwych grzybów oraz bakterii.

Aby ozonowanie było jednak skuteczne, konieczne okazuje się wcześniejsze zastosowania osuszania. W czym może ono pomóc? Jeżeli chcemy dokładnie oczyścić dany lokal, musimy mieć pewność, że na ścianach nie rozwija się w tym momencie grzyb (szczególnie lubiący wilgoć).

Ozonowanie a jego wpływ na zdrowie

Głównym i najczęściej zadawanym pytaniem jest to, które dotyczy wpływu ozonowania na zdrowie. Czy jest to w pełni bezpieczna metoda? Jak najbardziej! Jednak muszą zostać spełnione podstawowe warunki gwarantujące bezpieczeństwo, dzięki którym przeprowadzana usługa będzie niosła za sobą tylko korzyści. 

W pomieszczeniu, które ma zostać poddane ozonowaniu, nie mogą przebywać osoby postronne. Na ten czas należy wynieść z mieszkania żywe rośliny. Nie wolno także pozostawić w lokalu żadnych zwierząt. Przeszkolony pracownik firmy zajmuje się ozonowaniem w taki sposób, aby nie miało ono negatywnych skutków. Generator ozonu jest kontrolowany, dzięki czemu nasi specjaliści doskonale wiedzą, jakie parametry zastosować do oczyszczenia danej powierzchni. 

Warto również wspomnieć, że z ozonowania korzystają także szpitale, przychodnie czy prywatne gabinety lekarskie. To doskonałe potwierdzenie tego, że jest to metoda bezpieczna dla zdrowia.

Kiedy warto zdecydować się na ozonowanie? 

Powodów, aby podjąć decyzję o skorzystaniu z usługi ozonowania, może być naprawdę wiele. Klienci zgłaszają się z różnego rodzaju problemami – począwszy od kłopotu z pozbyciem się nieprzyjemnego zapachu, aż po sytuacje, w których pomieszczenie zajmowała wcześniej osoba chora. W celu pozbycia się unoszących się w powietrzu bakterii konieczne jest zastosowanie tego rodzaju dezynfekcji

Niekiedy dany lokal nie był przez długi czas używany i sprzątany, co skutkuje tym, że nie jest on na tyle czysty i sterylny, by mogli w nim zamieszkać ludzie. Niedawno usunięty ze ścian grzyb także wymaga odpowiedniego osuszenia, a następnie oczyszczenia powietrza.

Ozonowanie pomieszczeń

Wybierając ozonowanie pomieszczeń, warto wiedzieć, że temu procesowi mogą być poddawane różne lokale. Jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zdezynfekowanie przestrzeni, usunięcie z niej bakterii i wirusów, a także pozbycie się nieprzyjemnych zapachów. 

Dzięki temu jesteśmy w stanie świadczyć usługi także w miejscach użytku publicznego. Ozonowanie sprawdza się m.in. w restauracjach, kawiarniach czy biurach. Ponadto z naszych usług korzystają także gabinety lekarskie oraz małe przychodnie, w których czystość i sterylność to podstawa. Klienci indywidualni decydują się natomiast, by ich mieszkania, klatki schodowe itd. również zostały oczyszczone poprzez ozonowanie. Gdańsk oraz okolice Trójmiasta to miejsca, do których dojeżdżamy i gdzie z przyjemnością świadczymy swoje usługi.

Ozonowanie pomieszczeń – co warto o nim wiedzieć?

Ozonowanie mieszkań jest szczególnie popularne wśród osób, które decydują się na wprowadzenie do lokalu, który wcześniej użytkowany był przez innych właścicieli. Po skończeniu prac konieczne jest dokładne przewietrzenie pomieszczeń, dzięki czemu są one zdatne do ich dalszego wykorzystywania. Zazwyczaj samo ozonowanie trwa około 24 godzin. Zdarzają się jednak sytuacje, w których zalecamy skrócenie tego czasu i wprowadzenie większych dawek ozonu.

Maszyny do ozonowania

Wykorzystywane przez nas maszyny do ozonowania są najwyższej jakości. Ich moc zostaje odpowiednio dobrana do powierzchni, jaka ma zostać oczyszczona ze szkodliwych grzybów, bakterii, a także nieprzyjemnych zapachów. Nasi pracownicy zostali odpowiednio przeszkoleni, dzięki czemu od lat wykonują powyższą usługę z największą starannością. 

Dlaczego my

Kompleksowość

Nasza oferta kierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i deweloperów. Osuszamy obiekty po zalaniach, powodziach czy ulewach.

Bezpłatna ekspertyza

Gwarantujemy profesjonalne oszacowanie zawilgocenia Twoich pomieszczeń. Zapewniamy całkowite wysuszenie obiektu.

Odszkodowania

Pomożemy uzyskać odszkodowanie z firmy ubezpieczeniowej. Pomagamy w rozliczeniu szkód bezgotówkowo bezpośrednio z ubezpieczycielem.

570 45 45 05