Bezkosztowe osuszanie pomieszczeń — dlaczego nie musisz martwić się opłatami?

Osuszanie mieszkania po zalaniu może być bardzo kosztowne. Zarówno wynajęcie profesjonalnego sprzętu, jak i zatrudnienie wyspecjalizowanej firmy, która zajmuje się osuszaniem budynków, to dla właścicieli nieruchomości spory wydatek. Każdy, kogo spotka takie zdarzenie, chce jak najszybciej usunąć jego skutki. Można jednak zrobić to w taki sposób, że uniknie się zadłużenia, czy też opłacenia z własnych oszczędności. Jak uniknąć kosztów związanych z usuwaniem skutków zalania mieszkania? Czy osuszanie budynku w przypadku zalania jest drogie?

Osuszanie pomieszczeń a koszty — co martwi Klientów?

Zalanie mieszkania jest zdarzeniem, które ciężko przewidzieć. Może ono wystąpić wskutek uszkodzenia materiałów budowlanych na dachu, przez które zacznie sączyć się woda, a także na skutek nieszczęśliwego wypadku, gdy wystąpi awaria u sąsiada. Warto wtedy zachować przede wszystkim spokój i na chłodno przeanalizować okoliczności.

Rzeczowe określenie strat i spokojne podjęcie decyzji o wprowadzeniu jakichkolwiek czynności pozwoli nie generować niepotrzebnych dodatkowych kosztów. A to właśnie one najbardziej martwią osoby, których pomieszczenia uległy zalaniu.

Bardzo dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług firmy, które oferują usługę profesjonalnego osuszania budynków. Fachowcy są w stanie określić skalę strat i przedstawić szczegółowy kosztorys oraz metodę osuszania pomieszczeń. Mimo że taka usługa ma swoją cenę, to i tak warto ponieść wszelkie koszty, aby w trakcie dalszych czynności nie postępować po omacku i sporo zaoszczędzić.

Osuszanie budynków i mieszkań a rola ubezpieczyciela

Cały proces osuszania i usuwanie wilgoci z powietrza oraz pomieszczenia może trwać nawet do 21 dni. Wszystko zależy od wielkości zalanego obszaru. Co istotne, firmy specjalizujące się w takich pracach, wykorzystują nowoczesne osuszacze powietrza, jak np. osuszacze kondensacyjne. Koszty mogą być rzeczywiście wysokie, ale jednym z rozwiązań na uniknięcie kosztów związanych z usługą, jest sprawdzenie polisy na mieszkanie.

W podstawowym zakresie ubezpieczenia podlegają mu najczęściej ściany, podłogi, futryny, płytki, panele i inne elementy stałe. W przypadku rozszerzonej polisy można liczyć na odszkodowanie np. za zniszczenie mebli, czy sprzętu RTV. Jeśli zalanie nastąpiło z przyczyny sąsiada, należy sprawdzić, czy posiada on ubezpieczenie OC. W takiej sytuacji koszty usunięcia szkód zostaną pokryte z jego polisy. Kolejnym krokiem powinno być zgłoszenie się do ubezpieczyciela, który pod dany adres przyśle rzeczoznawcę.

Proces osuszania przeprowadzony całkowicie za darmo

Jeśli rozpoczęło się wcześniej osuszanie pomieszczeń, warto dowiedzieć się, czy wyceny szkód nie dokona firma, która zajmuje się pracami. Często zdarza się, że przedsiębiorstwa, które realizują prace przy osuszaniu budynków, przesyłają kosztorys do towarzystwa ubezpieczeniowego i zajmują się wszelkimi formalnościami. Jest to bardzo istotne, gdy trzeba odwołać się od pierwszej decyzji ubezpieczyciela.

Taka sytuacja ma miejsce, gdy zgłasza się szkodę zaraz po jej wystąpieniu, przychodzi rzeczoznawca i wycenia zniszczenia na podstawie średnich cen rynkowych. Kwota zadośćuczynienia często różni się od kwoty, jaką faktycznie będzie trzeba wydać za usunięcie skutków zalania w osuszonym pomieszczeniu.

Koszty osuszania nieruchomości niewątpliwie należą do tych z grupy wyższych. Należy pamiętać, że dzięki polisie ubezpieczeniowej oraz zatrudnieniu odpowiedniej firmy do usunięcia skutków zalania mieszkania, można kompletnie nic nie płacić.

570 45 45 05