Dlaczego warto zainwestować w ubezpieczenie mieszkania od zalania?

Zalanie nieruchomości to coś, czego nikt z nas nie chce doświadczyć w swoim życiu. Skutki zalania potrafią być bardzo kosztowne, dlatego zawsze warto mieć asa w rękawie, jakim jest ubezpieczenie od zalania. Przyczyn zalania jest wiele i nie zawsze są one od nas zależne. Najczęściej to nasi sąsiedzi odpowiadają za zalanie, natomiast może zdarzyć się tak, że przykładowo powodem zalania będzie powódź, a wtedy i dom i mieszkanie są w tej samej grupie ryzyka zalaniem.

Odszkodowanie z ubezpieczenia uratowało już niejeden portfel, dlatego warto zabezpieczyć się na wypadek zalania i wykupić ubezpieczenie mieszkania. Szczególnie jeśli mieszkamy na
nizinnych terenach zagrożonych powodzią, bądź też w blokach starego budownictwa, gdzie przestarzałe instalacje wodne stanowią główne zagrożenie.

Jak działa ubezpieczenie mieszkania od zalania?

Jest to nic innego jak polisa mieszkaniowa, która działa na ogólnych warunkach ubezpieczenia. Podstawowe ubezpieczenie polega na ochronie naszej własności w razie zalania, przez wypłacenie odszkodowania, na pokrycie kosztów związanych z naprawą mienia.

Mechanizm działania jest dość prosty – przede wszystkim należy wykupić ubezpieczenie i w momencie, w którym dojdzie do zalania, zgłosić szkodę ubezpieczycielowi, który przeprowadzi ocenę strat i na jej podstawie wypłaci nam odszkodowanie.

Odszkodowanie z tytułu wybranego ubezpieczenia domu i mieszkania, może sięgać nawet dziesiątek tysięcy niezależnie od tego kto odpowiada za zalanie mieszkania. Jak więc widać – wypłata odszkodowania może być zbawieniem dla naszego portfela na wypadek zalania mieszkania, a brak ubezpieczenia może być bardzo kosztowny w rozrachunku końcowym.

Z czym wiąże się brak ubezpieczenia?

Jeśli właściciel mieszkania nie zdecyduje się na zakup ubezpieczenia nieruchomości, może ponieść z tego tytułu poważne konsekwencje. To ile kosztuje ubezpieczenie na wypadek zalania jest niczym, w porównaniu do wartości wyposażenia domu lub mieszkania.

Jeśli więc przykładowo dojdzie do zalania sąsiada, suma ubezpieczenia jest w stanie pokryć koszty naprawy większości wyrządzonych szkód. Analogicznie jeśli to nasza posiadłość zostanie zalana przez sąsiada, ubezpieczenie domu pokryje wszelkie straty poniesione z tego tytułu. Dlatego też zakup ubezpieczenia dla Twojego mieszkania jest tak istotny.

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie mieszkania od zalania?

To zaraz obok tego – ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania od zalania – jedno z najczęściej zadawanych pytań o ubezpieczenie. Najtańsze ubezpieczenie mieszkania może oscylować w okolicach 200 zł za rok ochrony. Zważywszy na potencjalną kosztowność wyrządzonych szkód wskutek zalania i innych zdarzeń losowych, wydatek rzędu miesięcznej subskrypcji na wybranym portalu streamingowym jest znikomy.

Zalanie mieszkania sąsiada, czy też zalanie mieszkania przez sąsiada zazwyczaj generuje niemałe koszty naprawy. Ubezpieczenie mieszkania i domu w przypadku zalania jest zatem bardzo istotne jeśli nie chcemy ponieść większych strat w domowym budżecie. Odszkodowanie za zalanie mieszkania jest w stanie uratować nasz budżet, niezależnie od tego z czyjej winy zalanie nastąpiło.

570 45 45 05