Do czego może doprowadzić nieszczelny odpływ w wannie?

Nieszczelny odpływ może przysporzyć wielu kłopotów, poczynając od zalania sąsiadów, poprzez grzyb i pleśń, aż po zniszczenie ścian i posadzek w budynku. Dlatego też tego typu usterkę należy jak najszybciej usunąć, a pomieszczenie dokładnie osuszyć, wybierając najbardziej efektywną metodę.

Powszechnie mówi się, że woda wszędzie znajdzie ujście i niestety, lub też na szczęście, w zależności, jak na to patrzeć, wiele w tym prawdy. Nawet niewielkie wycieki z odpływu, trudne do zlokalizowania, mogą być przyczyną problemów.

Nieszczelny odpływ w wannie a wilgotność w domu

Nieszczelność w odpływie trudno jest niekiedy zauważyć, zwłaszcza w przypadku zabudowanych wanien i brodzików. Tymczasem kropla drąży skałę. Woda gromadząca się pod wanną może narobić wiele szkód, nawet jeśli na co dzień jej nie widać i nie ma jej na tyle dużo, by kogoś zalać.

Gromadząca się w pomieszczeniu wilgoć powoduje powstawanie pleśni na ścianach. Zatem jeśli masz z tym problem u siebie w mieszkaniu, sprawdź, czy przyczyną nie jest nieszczelny odpływ w wannie. Usterkę oczywiście należy jak najszybciej usunąć, najlepiej z pomocą hydraulika, a w mieszkaniu warto przeprowadzić profesjonalne osuszanie po zalaniach.

To skuteczny sposób na pozbycie się nadmiaru wilgoci z domu i uratowanie ścian oraz posadzek. Warto przy tym zauważyć, że pleśń na ścianach to nie tylko kwestia estetyki, lecz także zdrowia. Jest to rodzaj grzyba, który może powodować problemy z oddychaniem, a także wysypki skórne.

Mieszkanie z pleśnią jest szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci oraz alergików. Profesjonalne osuszanie to skuteczny sposób na nawracający grzyb na ścianach, sufitach i posadzkach. W niektórych przypadkach warto rozważyć także ozonowanie, czyli bezpieczną metodę dezynfekcji pomieszczenia.

Aby dowiedzieć się, jak osuszyć mieszkanie po zalaniu?, możesz skorzystać z naszej bezpłatnej ekspertyzy, podczas której oceniamy stopień zawilgocenia domu, szacujemy koszt, czas i doradzamy wybór odpowiednich metod, aby pozbyć się problemu. Osuszanie z wykorzystaniem maszyn zdecydowanie skraca czas potrzebny na pozbycie się zawilgocenia.

Nieszczelny odpływ w wannie a zapach w mieszkaniu

Poza pleśnią na ścianach często jednym z pierwszych objawów nieszczelnego odpływu w wannie jest nieświeży zapach w domu. Jeśli nie można zlokalizować źródła nieprzyjemnej woni, na przykład kosz na śmieci, sedes czy kocia kuweta, warto poszukać przyczyny pod wanną czy też brodzikiem.

Uszkodzenia instalacji wodnej są dość częste, dlatego zawsze należy brać je pod uwagę, gdy jakość powietrza w mieszkaniu ulega pogorszeniu. Ryzyko usterki zwiększa się wraz z upływem czasu. Im starsza instalacja, tym bardziej prawdopodobne, że może być nieszczelna. O nieszczelnym odpływie w wannie może świadczyć także zapychanie. Korzystanie przy tej okazji z środków udrażniających może właśnie spowodować usterkę, gdyż zdarza się, że środki te rozpuszczają nie tylko zalegający w rurach brud, ale także samą instalację.

Jedno jest pewne – bez pomocy hydraulika lepiej nie brać się za instalacje wodne, za duże ryzyko zalania domu. Osuszanie natomiast może nas uratować, gdy usterka zostanie skutecznie usunięta. To etap, który można porównać do sprzątania po remoncie.

570 45 45 05