Osuszanie po zalaniu — dlaczego każde zalanie mieszkania wymaga osuszenia?

Osuszanie po zalaniu mieszkania pozwala w krótkim czasie przywrócić świeżość w pomieszczeniach, a także ich estetykę. Istotne jest jednak to, aby podjąć działania możliwie jak najszybciej, dzięki czemu nie dopuści się do pogorszenia właściwości termoizolacji budynku, co w wielu przypadkach wiązałoby się z koniecznością przeprowadzenia generalnego remontu. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście skorzystanie z usług wyspecjalizowanych firm, które dysponują odpowiednimi urządzeniami i technikami, które pozwalają przywrócić pomieszczenia do stanu sprzed zalania.

Zacznijmy od skutków w przypadku zalania mieszkania

Usuwanie wilgoci po zalaniu mieszkania nie jest wbrew pozorom prostym zadaniem. Przede wszystkim trzeba zdać sobie sprawę, że skutki takiego wydarzenia mogą być bardzo przykre. Nasiąknięcie ścian wodą może być przyczyną powstawania grzyba i degradacji struktury ściany. Ponadto, w zależności od tego, jakie są przyczyny zalania, może dojść do uszkodzenia konstrukcji budynku, sieci elektrycznej, oraz wyposażenia mieszkania i mebli. Niestety, ale zwykłe wietrzenie poprzez otwarcie okien w polskim klimacie się nie sprawdzi. Znacznie lepszym wyborem będzie osuszanie kondensacyjne.

Dlaczego osuszanie mieszkania jest nieuniknione nawet w przypadku niewielkiego zalania?

Jeśli uda się szybko zareagować, usterka nie będzie poważna, to może się okazać, że proces osuszania nie będzie konieczny. Należy jednak zdać sobie sprawę z tego, że w zdecydowanej większości przypadków, osuszanie domu lub mieszkania będzie niezbędne. Przede wszystkim trzeba to zrobić, aby nie doprowadzić do pojawienia się pleśni i grzybów, które są niekorzystne dla zdrowia. Ponadto jest to także niezbędne działanie do uzyskania odszkodowania z polisy. W pierwszym kroku konieczne jest ustalenie, co jest przyczyną zalania.

O tym, jak będzie przebiegać osuszanie po zalaniu, zależy w dużej mierze od tego, jaka w danym czasie będzie panować pora roku. Znacznie szybciej wszystkie procesy będą przebiegać latem, aniżeli jesienią, czy zimą. Wykorzystanie jednak osuszacza jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem niż czekanie, aż ściany, sufit czy podłoga same wyschną.

Osuszanie ścian — zrób to raz a dobrze!

Zalanie mieszkania lub domu może być wywołane przez wiele różnych czynników. Może to być awaria instalacji wodno-kanalizacyjnej, wady konstrukcyjne budynku, uszkodzone połacie dachu, czy też nie zakręcony kurek z wodą. Poziom szkód może być naprawdę katastrofalny, jeśli nie podejmie się odpowiednich kroków. Warto wtedy skorzystać z oferty firm, które dysponują sprzętem z funkcją osuszania. Jeśli zalane zostało Twoje mieszkanie lub dom, to zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści, którzy dysponują najnowocześniejszymi urządzeniami, dostosują optymalną metodę osuszania, co gwarantuje efektywność prowadzonych działań i pozwoli zapobiec pojawieniu się grzyba oraz nieprzyjemnego zapachu.

570 45 45 05