Ozonowanie – jak przygotować mieszkanie?

Niekiedy zdarzają się sytuacje wymagające oczyszczenia pomieszczeń w sposób profesjonalny. Metoda, która przeprowadzana jest przy użyciu środków chemicznych, określana jest jako ozonowanie. Na czym ono polega i jak odpowiednio przygotować mieszkanie pod dezynfekcję? 

Ozonowanie mieszkania – na czym polega?

Przeprowadzka do nowego mieszkania lub domu to dla wielu osób szczególnie ważny czas. Niestety nie zawsze zakupione (lub wynajmowane) wnętrza przekazywane są w nasze ręce zaraz po generalnym remoncie. Często nie wiemy, kto wcześniej użytkował daną powierzchnię, dlatego warto zdecydować się na jego dokładną dezynfekcję poprzez zastosowanie ozonu. To najprostszy sposób na pozbycie się wirusów, bakterii, a także szkodliwych i nieprzyjemnych zapachów, które mogą obniżać komfort i stwarzać niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia.

Jak przygotować mieszkanie do ozonowania? Wszelkie sprzęty AGD i RTV powinny zostać zabezpieczone folią – to samo tyczy się także wartościowych przedmiotów, które mogłyby zostać uszkodzone. Konieczne jest również zakrycie wszelkich miejsc, przez które może uciekać powietrze, tak jak np. kratki wentylacyjne. Na czas przeprowadzanych prac należy zostawić mieszkanie puste – nie mogą przebywać w nim ludzie ani zwierzęta domowe. Zalecamy także wyniesienie roślin. 

Jeżeli proces ozonowania konieczny jest ze względu na znajdujący się na ścianie lub podłodze grzyb, to przed przystąpieniem do prac konieczne jest usunięcie źródła problemu. Tylko w takim przypadku dezynfekcja przebiegnie poprawnie, a powietrze zostanie w odpowiedni sposób oczyszczone. Kiedy wszystkie kroki zostaną poprawnie spełnione – wykwalifikowany pracownik przystąpi do wykonywania swojej pracy. W pomieszczeniu nie może przebywać nikt oprócz osoby przeprowadzającej dezynfekcję.

Kiedy warto wykonać ozonowanie pomieszczenia? 

Ozonowaniu poddać można nie tylko mieszkania i domy, ale także inne pomieszczenia oddane do użytku publicznego, takie jak chociażby biura, gabinety lekarskie, niewielkie przychodnie, klatki schodowe, restauracje i kawiarnie, a nawet wnętrza samochodów.  

Kiedy niezbędne jest oczyszczenie powyższych powierzchni? Powodów do dezynfekcji może być wiele, jednak najczęściej jest to chęć odświeżenia pomieszczenia i przywrócenie komfortu związanego z jego użytkowaniem. 

Ozonowanie wykonywane przez naszą firmę przeprowadzane jest w sposób profesjonalny i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. Dostępny sprzęt daje nam możliwość przeprowadzenia prac także w pomieszczeniach, których powierzchnia sięga 200 lub 300 m². Po skończeniu ozonowania dokładnie wietrzymy wnętrza, aby były jak najszybciej zdatne do dalszego wykorzystywania. 

570 45 45 05