Ozonowanie pomieszczeń – co daje?

Ozonowanie to bezpieczna i skuteczna metoda dezynfekcji bez wykorzystywania chemii. Dzięki tej technice możemy nie tylko odkazić dom czy mieszkanie, ale również pozwoli to na pozbycie się wszelkich nieprzyjemnych zapachów. Ozon doskonale sprawdza się w zabijaniu wirusów oraz bakterii, ponieważ jest w stanie dotrzeć wszędzie tam, gdzie jest powietrze, a więc we wszystkie szczeliny i zakamarki. Co jeszcze warto wiedzieć o ozonowaniu pomieszczeń?

Co to jest ozonowanie?

Chcąc zadbać o zdrowie swoje i swoich bliskich, warto zdecydować się na szybkie i profesjonalne ozonowanie pomieszczeń. Ozon skutecznie działa na mikroorganizmy i zapewnia dużo lepsze działanie niż chlor. Eliminuje z całego otoczenia bakterie, wirusy, grzyby i ich zarodniki. Co ciekawe, taki zabieg usunie również nieprzyjemny zapach z pomieszczenia, jak na przykład:

  • zapach dymu tytoniowego po papierosach,
  • zapach po zwierzęciu,
  • zapach spalenizny.

Sposób ozonowania, czyli ilość i odpowiednia wydajność ozonu, zależy od konkretnego zlecenia oraz od rodzaju problemu. Ozon w postaci gazowej wnika w każdy materiał – w tapicerki, zasłony czy wykładziny – dlatego jest najskuteczniejszy w porównaniu do innych substancji.

Ozonowanie pomieszczeń – co warto wiedzieć?

Metoda, dzięki której można pozbyć się z pomieszczenia szkodliwych alergenów powodujących reakcje uczuleniowe, to właśnie ozonowanie. Jest wiele korzyści, które zachęcają, aby skorzystać z tego rozwiązania. Dzięki regularnej dezynfekcji powietrze w danym pomieszczeniu będzie znacznie czystsze, świeższe, co pomoże w zniwelowaniu wielu problemów zdrowotnych.

Takie ozonowanie pomieszczeń sprawia, że mieszkanie staje się miejscem bardziej bezpiecznym, szczególnie dla dzieci, osób starszych oraz tych ze zmniejszoną odpornością. Czystsze powietrze powoduje, że lepiej nam się oddycha, co także jest ogromną zaletą. Najprościej mówiąc, ozonowanie to doskonała i ekologiczna technika, za pomocą której pozbędziemy się z domu przykrych zapachów, a także grzybów i pleśni. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to aby przed rozpoczęciem prac dokładnie przygotować mieszkanie do wykonania tego zabiegu.

570 45 45 05