Pleśń w pokoju dziecięcym

Pleśń to problem wielu gospodarstw domowych, niezależnie od tego, czy są to budynki nowe czy stare. To rodzaj grzyba o strzępkowej budowie, wykazującego właściwości alergenne i negatywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Na jej oddziaływanie narażone są szczególnie dzieci.

Sukces w starciu z pleśnią nie jest łatwo osiągnąć. Większość domowych lub chemicznych rozwiązań zazwyczaj działa tylko na chwilę. Dlatego jeśli naprawdę chcesz wygrać z pleśnią, zdecyduj się na profesjonalne działania.

Pleśń w pokoju dziecięcym – osuszanie

Osuszanie połączone z ozonowaniem to najefektywniejsze metody walki z pleśnią. Są nie tylko skuteczne, lecz także bezpieczne, w odróżnieniu od metod chemicznych z wykorzystaniem drażniących środków chemicznych mających negatywny wpływ na zdrowie. Osuszanie to pierwszy etap walki z pleśnią. Tylko odpowiednie wysuszenie pomieszczenia gwarantuje pełen sukces. Pleśń uwielbia wilgoć i łatwo się w niej namnaża.

W nowoczesnych budynkach problem z pleśnią często wynika z tego, że pomieszczenia nie są w odpowiedni sposób osuszane przed rozpoczęciem prac wykończeniowch. Osuszanie z wilgoci budowlanej to jedna z naszych usług (zobacz: osuszanie w Gdańsku). To bardzo ważny etap, dzięki któremu można zadbać nie tylko o lepszą jakość powietrza w przyszłości, pozbawionego wilgoci, lecz także o trwałość posadzek i ścian.

Dokładne osuszenie budynku z wilgoci technologicznej jest konieczne przed rozpoczęciem szpachlowania i malowania ścian czy też układania posadzek. Jeśli pominiemy ten etap, prace wykończeniowe mogą się okazać nietrwałe, a w niedługim czasie na naszych ścianach może pojawić się pleśń.

Pleśń w pokoju dziecięcym – ozonowanie

Aby osiągnąć pełen sukces w zwalczaniu pleśni, warto zdecydować się także na ozonowanie, czyli profesjonalną dezynfekcję pomieszczenia, gwarantującą usunięcie bakterii i wirusów. Ozon podlega utlenianiu, co oznacza, że po wywietrzeniu mieszkania jest dla nas nieszkodliwy. W związku z tym metodę tę można wykorzystać, usuwając pleśń w pokoju dziecięcym.

Oczywiście, podczas ozonowania w domu nie mogą przebywać ludzie, zwierzęta i rośliny. Należy opuścić pomieszczenie i dać pole do popisu specjalistom, którzy sprawnie i skutecznie pozbędą się wszystkich niechcianych „mieszkańców” w naszym domu, a przy okazji także uciążliwych zapachów, które trudno wyeliminować w inny sposób.

Pleśń a nasze zdrowie

Pleśń nie tylko jest nieestetyczna i powoduje brzydki zapach w mieszkaniu, lecz także może negatywnie wpływać na zdrowie mieszkańców, zwłaszcza tych najmłodszych. Obecność pleśni w domu wywołuje lub zaostrza problemy dotyczące układu oddechowego:

  • katar
  • kaszel
  • kichanie
  • drapanie w gardle

Uważać powinny zwłaszcza osoby, które mają skłonność do alergii oraz chorują na astmę, ekspozycja na pleśń może nasilać objawy tej choroby. Inne negatywne skutki przebywania w pomieszczeniach, w których jest pleśń, to m.in.: bóle głowy, wysypki i reakcje skórne. Dlatego też zdecydowanie warto oczyścić swój dom z tego gatunku grzyba. Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj także: Stosując nasze usługi dbasz o zdrowie.

570 45 45 05