Wilgoć budowlana – ile czasu trwa osuszanie po budowie?

Wilgoć budowlana, znana także jako wilgoć technologiczna to niestety coraz częściej występujące zjawisko w nowych oraz remontowanych budynkach oddanych do użytku. Nadmierne zawilgocenie powierzchni ścian w trakcie budowy to problem, który pojawia się na etapie prac wykończeniowych.

Wszelkiego rodzaju wylewki – czy też wykonywane prace – takie jak tynkowanie oraz kładzenie gładzi szpachlowych wymagają cierpliwości. Przykładowo, w przypadku gładzi, jej naturalne wyschnięcie w bardzo krótkim czasie jest po prostu niemożliwe.

Dlatego też stale rosnące tempo budowania odbija się negatywnie na pracach wykończeniowych, co skutkuje pojawieniem się wilgoci technologicznej w nowych budynkach oddanych do użytku.

W Osuszarni mamy na to sposób – nasz profesjonalny sprzęt daje możliwość prowadzenia prac wykończeniowych nawet w niskich temperaturach. Dzięki osuszaniu budynków metodą bezinwazyjną szybko pozbędziesz się nadmiaru ilości wody w ścianach i tym samym skutecznie przyspieszysz pracę.

Co wpływa na czas osuszania budynku?

Chcąc pozbyć się wilgoci budowlanej, wykorzystujemy wiele metod, począwszy od stosowania osuszaczy. Istnieje jednak szereg czynników, które wpływają na czas potrzebny do osuszenia nowo wybudowanych lub wyremontowanych budynków.

Przede wszystkim są to warunki klimatyczne. Niska wilgotność i wysoka temperatura na zewnątrz mogą znacznie przyspieszyć osuszanie budynków.

W trakcie budowy warto również zwrócić uwagę na rodzaj i jakość użytych materiałów, gdyż w niektóre z nich woda wnika głębiej, co przekłada się na magazynowanie większych ilości wody i w efekcie wydłużenie czasu pracy.

Ostatnia na liście jest odpowiednia wentylacja, która w połączeniu z dostępem do światła słonecznego jest bardzo pomocna w pozbywaniu się wilgoci technologicznej.

Źródła wilgoci budowlanej

Wilgoć budowlana może mieć wiele źródeł, które należy zlokalizować przed rozpoczęciem osuszania. O stanie zawilgocenia decydują takie czynniki jak:

  • Opady atmosferyczne w trakcie budowy.
  • Duże ilości wody gruntowej, która może wchłaniać się w fundamenty budynku.
  • Wykorzystanie materiałów posiadających tendencję do magazynowania wody.

Osuszanie budynków po budowie – ile trwa?

Czas – po jakim uzyskamy efekt osuszania – jest mocno uzależniony od wyżej wymienionych czynników. W Osuszarni oferujemy bezpłatną ekspertyzę polegającą na dokładnej i profesjonalnej ocenie stanu zawilgocenia.

Na podstawie uzyskanych informacji i po uwzględnieniu czynników wpływających na czas osuszania, jesteśmy w stanie oszacować, ile mniej więcej zajmie cały proces (zazwyczaj jest to okres od kilku do kilkunastu dni).

Jak przyspieszyć proces osuszania?

Najlepszym sposobem na przyspieszenie procesu osuszania budynku jest wykorzystanie profesjonalnego sprzętu osuszającego. Wybierając ofertę Osuszarni, otrzymujesz dostęp do kompleksowych usług osuszających, poprzedzonych bezpłatną ekspertyzą.

Osuszarnia to gwarancja oddania budynku w nienaruszonym stanie – wilgoć budowlana nie ma z nami szans!

570 45 45 05